Anestezija i sedacija
U Orto Novi u dobrim ste rukama
Imate poteškoća sa zubima, ali se bojite da će stomatološki zahvat i oporavak biti prebolni ili vas je jednostavno strah zubara? Ne odgađajte svoj posjet jer u Orto Novi apsolutno smo posvećeni svojim pacijentima. Vjerujemo da današnja stomatologija mora biti bezbolna.
Ako se zaista jako bojite stomatologa, nudimo vam i mogućnost svjesne sedacije koju nadgleda naš specijalist anesteziologije i reanimacije kako biste se tijekom zahvata cijelo vrijeme osjećali sigurno i opušteno.
Ugodan posjet zubaru bez straha i boli
U nedoumici ste? Savjetujte se s načim stručnim timom tijekom prvog besplatnog pregleda.
Vrste sedacije
Kako tijekom bilo kojeg zahvata, od najjednostavnijeg do najsloženijeg, u našem centru dentalne medicine ne biste osjećali bol i anksioznost, na raspolaganju imate lokalnu anesteziju i svjesnu sedaciju.
Lokalna sedacija
Lokalnom anestezijom, koju apliciramo u točno određeni dio usne šupljine, privremeno blokiramo živce koji su zaduženi za osjećaj boli te tako ne osjećate bol tijekom dentalnog zahvata.
Ovisno o svojoj otpornosti na bol, lokalnu anesteziju možete odabrati i za jednostavnije zahvate poput čišćenja kamenca i liječenje karijesa.
Svjesna sedacija
Ako je strah od stomatološkog zahvata iznimno snažan (preznojavate se, srce vam ubrzano kuca, osjećate drhtavicu), možete se odlučiti i za dentalnu sedaciju ili svjesnu sedaciju koju nadgleda naš specijalist anesteziologije i sedacije. Tijekom svjesne sedacije potpuno ste opušteni, ostajete pri svijesti, možete komunicirati s doktorom, ali ćete imati osjećaj kao da ste zahvat prespavali.
U dentalnoj sedaciji upotrebljavaju se intravenski lijekovi (umjerena sedacija) ili plinovi (minimalna sedacija), a odabir sredstva ovisi o vrsti dentalnog postupka.
Primjena dentalne sedacije
- Prije negoli se odlučite na dentalnu sedaciju, konzultirat ćete se s našim doktorom i ispuniti zdravstveni upitnik kako bismo bili sigurni da možete koristiti sedaciju.
- U slučaju većih zahvata sedaciju dobivate intravenozno tijekom zahvata. Naš specijalist anesteziologije i sedacije čitavo je vrijeme uz vas i provjerava funkcije poput tlaka, pulsa i saturacije krvi kisikom.
- Na kraju zahvata doktor specijalist procijenit će jeste li potpuno budni i jesu li vaše vitalne funkcije stabilne.
- Nakon zahvata sedacija će djelovati još neko vrijeme pa ćete se još odmarati u našoj sobi za odmor, a zatim možete otići kući.
Primjena dentalne sedacije
Konzultacije
Prije negoli se odlučite na dentalnu sedaciju, konzultirat ćete se s našim doktorom i ispuniti zdravstveni upitnik kako bismo bili sigurni da možete koristiti sedaciju.
Zahvat
U slučaju većih zahvata sedaciju dobivate intravenozno tijekom zahvata. Naš specijalist anesteziologije i sedacije čitavo je vrijeme uz vas i provjerava funkcije poput tlaka, pulsa i saturacije krvi kisikom.
Kraj zahvata
Na kraju zahvata doktor specijalist procijenit će jeste li potpuno budni i jesu li vaše vitalne funkcije stabilne.
Oporavak nakon zahvata
Nakon zahvata sedacija će djelovati još neko vrijeme pa ćete se još odmarati u našoj sobi za odmor, a zatim možete otići kući.
Dogovorite termin bez straha od stomatoloških zahvata
Tko se brine o vašem osmijehu?
Ako se jako bojite stomatoloških zahvata, u našem centru dentalne medicine, osim anestezije, možete zatražiti i dentalnu sedaciju. Uz vas će čitavo vrijeme biti naš specijalist anesteziologije i reanimacije, dr. Mladen Horvat. Misija je naših stomatologa vratiti vam osmijeh potpuno bezbolno s pomoću naprednih tehnologija i tehnika. U Orto Novi vjerujemo da posjet zubaru može biti ugodno iskustvo.
Najčešća pitanja o anesteziji i sedaciji
Koliko traje anestezija za zube?
Uobičajeno trajanje djelovanja lokalne anestezije varira između jednog do nekoliko sati.
Koliko traju učinci svjesne sedacije?
Učinci svjesne sedacije obično traju od nekoliko minuta do sat vrmena nakon zahvata. Nakon sedacije, važno je da pacijent bude pod nadzorom stručnog osoblja sve dok se potpuno ne oporavi i ukloni se sav učinak lijeka.